HEPPagent

Az érzelmek ereje

Történetmesélés mesterfokon

Schumann László

HEPP agent, előadástechnika

Olvasási idő: kb. 3 perc

Valószínűleg már te is hallottad, hogy miért fontos történeteket mesélni, amikor mások előtt beszélsz. Lehet, hogy egy nagyobb közönség előtt adsz elő, vagy egy igazgatói testületnek, de elképzelhető, hogy egy értékesítés során egy ügyfél sikerélményéről beszélsz, amely megoldotta egy problémáját.


Mindben lehet egy közös pont, mégpedig, hogy igazán hatásos és emlékezetes legyen.


Bizonyára van olyan ismerősöd, akinek a történetmesélése mindig elvarázsol és órákig tudod hallgatni. Pontosan erről van szó! Neked is olyan készségeket kell fejlesztened, amelyekkel lenyűgözheted a közönségedet.


De miért hangsúlyozzák annyian, hogy bele kell szőni az előadásodba egy történetet?


Azért, mert egy történet által sokkal személyesebb és hatásosabb lesz az előadásod .
Egy jó történet akkor hat igazán, ha teljesen megragadja a hallgatóság figyelmét és „kiragadja” őket a mindennapokból.
Ezt érheted el az érzelmi hullámvasút használatával.

HeppAgent
HeppAgent

Egy emlékezetes előadás mindig erőteljes kezdéssel indul, amely azonnal felkelti a figyelmet. Ha ezt sikerül elérned, az első lépést már megtetted, innentől kezdve pedig fenn kell tartanod az érdeklődést. Kezdj el mesélni, és vázold fel a szituációt részletesen. Írd le úgy, hogy a hallgatók maguk előtt lássák a helyszíneket, érzékeljék a színeket, hangokat, illatokat és érzéseket.

Ahogy haladsz a történeteddel, biztosan elérsz egy ponthoz, ahonnan tovább kell lendítened a cselekményt. Ez az a mélypont, amely lehetővé teszi, hogy valódi érzelmi kapcsolatot létesíts a közönséggel. Itt érdemes megjeleníteni az igazán mély érzelmeket. Ha ezt jól csinálod, akkor a közönség minden figyelme rád fog összpontosulni.

Most az a feladatod, hogy ezen a ponton átlendítsd a közönségedet, hogy mielőbb kivezessed a mélypontból. Mint egy jó mesében, hamarosan jönni fog a megoldás, a hős, aki mindent helyrehoz.

Vezesd tovább a történetet, így fenntartva az érdeklődést.

Végül érkezz el a csúcspontig – egy felemelő lezáráshoz –, amely méltó befejezése lesz az előadásodnak. Ennek a történet elejéhez kell kapcsolódnia, és itt fog jönni majd a „megvilágosodás” pillanata, az „AHA-élmény”.

A történetmesélés technikája nem bonyolult, csupán sok gyakorlást igényel.

Fontos, hogy megtanuld, hogyan adhatod át a történetedet úgy, hogy az igazán hatásos és maradandó legyen.

Ha érdekel, hogy a kollégáid, vagy akár Te magad hogyan tudod elsajátítani és nemcsak megtanulni, akkor nézd meg a programunkat, amelyet minden esetben személyre szabunk:

https://heppagent.hu/komplett-eloadoi-es-prezentacios-trening/

Olvass bele ezekbe is!

Prezentáció – a céged első minőségi mutatója

Halász Emese HEPP agent, prezentációs technika Olvasási idő: körülbelül 3 perc Valóban csökken a költség a belső képzésekkel? Megéri? Cégvezető, vállalkozó, HR-es… Sorolhatnánk, hogy mennyire ...
Elolvasom →

Az online és az offline workshopok közötti különbség

Ismerd meg módszereinket! Schumann László HEPP agent, előadástechnika Olvasási idő: kb. 2 perc Az utóbbi években az online workshopok népszerűsége robbanásszerű növekedésnek indult. Az internet ...
Elolvasom →

Miért a legfontosabb a gyakorlat a workshopunkon?

Ismerd meg módszereinket! Schumann László HEPP agent, előadástechnika Olvasási idő: kb. 2 perc Amikor ki kell állnod emberek elé és beszélned kell, akkor talán az ...
Elolvasom →